Dzięki profesjonalizmowi i jakości wykonywanych usług przy układaniu sieci cieplnych nasza firma osiągnęła wysoką pozycję w tej branży. Projekty i zadania w jakich uczestniczymy należą do największych w naszym regionie.

W 2009 roku braliśmy udział przy realizacji zadania "Budowa obwodnicy płn. - wsch. Chrzanowa etap I - wiadukt kolejowy łączący ul. Sikorskiego z ul. Zieloną". Prace wymagały zaangażowania i specjalistycznych urządzeń związanych z przepychem pod nasypem kolejowym.

Specjalnie przeszkolony personel oraz najwyższej klasy maszyny i urządzenia sprawiają, że tego typu zadania realizowane są przez naszą firmę bardzo sprawnie. Cenimy sobie współprace tylko z zaufanymi partnerami i dostawcami. Na prace wykonywane przez nasz zespół udzielamy do 5 lat gwarancji.

Planowanie i organizacja prac pozwala nam konkurować z najlepszymi. Dowodem tego jest uczestnictwo w projektach, które wymagają maksymalnego skoncentrowania i organizacji czasu pracy. Wymuszają one wyłączenia ogrzewania C.O. oraz ciepłej wody kilkudziesięciu tysiącom odbiorców. Prace o takim zakresie realizowaliśmy w związku z budową Centrum Handlowego Kufland w Jaworznie. Musza być one wykonane w bardzo krótkim czasie co wymaga wyjątkowo sprawnej organizacji pracy.

Specjalistyczne urządzenia pozwalają nam na wykonywanie profesjonalnych napraw uszkodzonych sieci cieplnych. Wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza usuwa awarię zarówno na dużych jak i mniejszych rurociągach. Spawanie płaszczy PE odbywa się przy zastosowaniu Ekstrudera. Urządzenie pozwala na profesjonalne położenie spoiwa wraz z przetopem. Po spawaniu przeprowadzamy próbę szczelności oraz uzupełniamy ubytki pianką.

W ofercie wykonywanych usług posiadamy tzw. "Wcinkę na Gorąco" - jest to metoda pozwalająca na wpięcie do sieci cieplnej pod ciśnieniem. System ten pozwala na bezkolizyjne wykonywanie przyłączy ciepłowniczych (odgałęzień) od głównego rurociągu zasilającego. Sposób ten jest coraz bardziej popularny ponieważ nie wymaga przerwy w dostawie ciepła.

        Sieci Cieplne to nie jedyna dziedzina w jakiej się specjalizujemy. W ofercie firmy znajduje się również wykonywanie instalacji C.O. wraz z układami pomiarowymi. W dobie oszczędności wiele odbiorców ciepła decyduje się na rozwiązania jak najbardziej korzystne. Aby sprostać wymaganiom rynku wykonujemy układy c.o. od podstaw. Specjalistyczne stacje wymienników pozwalają na bezobsługową prace w pełni zautomatyzowanych trybach. Od przyłącza ciepłowniczego poprzez stację wymienników wykonujemy skomplikowane układy c.o.

Wedle wymagań stawianych przez odbiorców realizujemy układy pomiarowe, które pozwalają na oszczędność i dokładne rozliczanie się z poboru ciepła. Realizujemy kompleksowe i generalne remonty wielorodzinnych obiektów mieszkalnych w zakresie wymiany instalacji wod.-kan. oraz c.o. Doświadczenie jakim dysponujemy pozwala naszej firmie na terminowe i płynne wykonywanie prac remontowych. Duża liczba zakończonych projektów przyczynia się do budowania pozytywnej relacji z mieszkańcami, a tym samym rzutuje na najwyższą jakość wykonanych usług.

        Wykonywanie konstrukcji stalowych przez wykwalifikowanych spawaczy pozwala naszej firmie podejmować większość wyzwań w tej dziedzinie. W roku 2008 braliśmy udział w remoncie dwóch zbiorników o pojemności 1000 m3. Prace polegały na przekwalifikowaniu zbiorników mazutu na zbiorniki rezerwowe ciepłej wody do układu c.o. zasilającego szklarnie. Oprócz prac związanych ściśle ze stalą w zakres wchodziła też termoizolacja.

        Kolejną specjalizacją naszej firmy opartą na wieloletnim doświadczeniu są prace termoizolacji powierzchni rurociągów oraz układów odprowadzania spalin do kominów na terenach ciepłowni. Specjalistyczne rusztowania pozwalają na dostęp do wszystkich miejsc. Profesjonalne urządzenia do obróbki blachy umożliwiają na zaizolowanie każdej powierzchni.